DigitAlb ODS2000C & ODS3000C last ver...

balili

Senior Member
Messages
245
duhet thyer programi 1.70 me programin 1.22 qe te keshe mundesi te shikosh kanalet free
 

partizoni

Member
Messages
76
Ndihme!
Si mund te perdor kte opsionin 'CODE' ne aparat ods3000c?
Kur shtyp Ok nuk hapet asgje, dua te vendos me dore celsat por nuk po mund ta hap kte CODE.
Versioni 1.29, fillestari 1.06

IMG_2631.jpg
 

Beni HackeR.

Registered
Messages
4
Nidhme ODS3000C

Eshte fikur ODS3000C pasi bera nje update 1.52 ose 1.47 spo jam i sigurt qfar te beje nuk ndezet fare ju lutem me ndihmoni pasi qe eshte feste dhe kam mbetur pa TV.
 

Beni HackeR.

Registered
Messages
4
Ndihme!

Me cilin firmware mundem me i pa kanalet digitalb pasi qe ky verzioni 1.22 nuk me i gjen dot kanalet por as nuk bene upgrade :S
ODS3000C
 

alban

Registered
Messages
7
alban

Si do mundemi te thyejm sw 1.35 te digitalbit nje software per ods 2000c te shohim ndonje kanal te lire
 

alban

Registered
Messages
7
durresi te lutem me ndihmo dua te kthej programin 1.40 ne 1.22 si mund ta kthej pres pergjigje.faleminderit
 

Conispolatus

Registered
Messages
1
Pershendetje

Jam i ri ketu dhe do doja tju pyesja dy gjera . E PARA a ka ndonja patch qe e rikthen Opentech ODS-2000H ne gjendje origjinale fabfike ne menyre qe te hape kanalet free pa impulse ne karte , dhe te mund te bej renditje te kanaleve sipas deshires dhe E DYTA a mund te behet paring i nje karte te digitalb me ndonje aparat tjeter satelitor hd prsh te themi TechnomateTM-7100HD ? Ju faleminderit .
 

emtoni

Registered
Messages
44
Kush ka dekoder digitalb hd dhe do te
shikoj kanalet free me kta dekodera
duhet te ndjeki kto hapa
1 te shikoj te gjendja e abonimit nje
abonim qe ka bere
pershembull do kesh bere abonim me
date 17:12:2012 mbaje shenim daten
hapi i dyte esht hap memun shko te
instalimi pastaj shko te preferencat
pastaj regullimi i ores.
ktu tani ju do rregulloni daten.
do futni nje date me shume se dita qe
keni bere abonimin
tek shembulli tham qe abonimi ishte
bere me datd 17:12:2012 ndersa te
data e dekoderit do fusim 18:12:2012
shtypni ok pastaj dilni nga menuja
dhe provoni kanalet free a do hapen
kujdes ju duhet ti fusni nje date
dekoderit ne menyre qe karta juaj
smart te kete pasur abonim
nk ka rendesi lloji i abonimit apo
koha e tij. Ora duhet nga auto ne
manuale.
 

fatmir200

Registered
Messages
21
fatmir200

Kush ka dekoder digitalb hd dhe do te
shikoj kanalet free me kta dekodera
duhet te ndjeki kto hapa
1 te shikoj te gjendja e abonimit nje
abonim qe ka bere
pershembull do kesh bere abonim me
date 17:12:2012 mbaje shenim daten
hapi i dyte esht hap memun shko te
instalimi pastaj shko te preferencat
pastaj regullimi i ores.
ktu tani ju do rregulloni daten.
do futni nje date me shume se dita qe
keni bere abonimin
tek shembulli tham qe abonimi ishte
bere me datd 17:12:2012 ndersa te
data e dekoderit do fusim 18:12:2012
shtypni ok pastaj dilni nga menuja
dhe provoni kanalet free a do hapen
kujdes ju duhet ti fusni nje date
dekoderit ne menyre qe karta juaj
smart te kete pasur abonim
nk ka rendesi lloji i abonimit apo
koha e tij. Ora duhet nga auto ne
manuale.

Pershendetje emtoni. Flm shum per ket info... une e kam provue qysh e ke cek ma nalt.E vertet eshte veq daten e abonim duhet me ja dhan tjeter dhe po hapen programet free sidomos per aparatet diqitalb HD 3000H qe kan problem me programmer free.Edhe njiher flm ,klm
 

emtoni

Registered
Messages
44
mirmbrema nje miku im ka nje opentel te digitald te bllokuar rrine vetem BOOT si i behet me e rregulluar, ju flm shume
 

dedalus

Registered
Messages
12
ka ndonjeri ndonje ide sesi mund te kontaktohet me nje individ qe programon ods 2000 dhe ods 3000 dhe i ben te punojne me emulator me te gjithe celsat aktuale nese e njeh ndonjeri te na e thote ose ndoshta vete eshte ne mes te ketij biznesi te na e thote ka ndonje cmim per kete eshtete i arsyeshem apo jo nese keni info ju lutem me shkruani!
 
Top