DigitAlb ODS2000C & ODS3000C last ver...

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
Bulsat ok 39*E
the funcion this fw you must also haved to the stb receiver
the version 1.52
enjoy! By Lord....
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
Code:
[B]ODS2000C Bulsat OK

Perdorimi i ketij versioni kerkon ne menyre te detyruar pranine e kartes smart te tipit CONAX ne folene e kartes. Nuk ka rendesi se e kujt pakete eshte karta, vetem te jete CONAX. Nuk ka rendesi nese eshte me abonim te vlefshem apo jo.

Me kete program mundesohet:

1. Leximi i karteles se paketes TRING, pra mund ta perdorni aparatin edhe per te pare me abonim paketen TRING.
2. Vazhdimi i shikimit te kanaleve free edhe pas mbarimit te abonimit. Aparati nuk bllokohet me nese nuk keni abonim.
3. Renditja e kanaleve sipas deshires suaj.
4. Bulsat OK

English:
Info To this stb receiver must be any card inside with pay license or without any pay
just must be any conax card inside

To this fw you can used the Tring Conax card & Digit_Alb card conax entcrypted
and you can install now all channal manually and you can removed or delete than or added to favorit
Bulsat new key ok 39*E
Thnx to my friend LordOfs...[/B]
 

danilo82

Registered
Messages
2
Përshëndetje

Mund të më shpjegosh më mirë përse shërben posti i parë për opentel ods 2000. Në firmware të tij gjendet dhe diçka për digitalb apo tring apo është vetëm një renditje e kanaleve. Flm
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
Mund të më shpjegosh më mirë përse shërben posti i parë për opentel ods 2000. Në firmware të tij gjendet dhe diçka për digitalb apo tring apo është vetëm një renditje e kanaleve. Flm

tani me ket firmware mundet programimi ne menyren manuele mepare nuk ka cen ashtu tani po
mundesh mej ba renditjen e kanalave
apo ndonje frekuence te re
dhe i lexon dy kartelet tringut dhe te digit-albit edhe pse te mbaron abonimi ce e ke prap punojne kanalet ce jan free to air
 

danilo82

Registered
Messages
2
flm dreamer por mbase po flasim për decoder të ndryshëm. Unë kam dekoderin opentel ods 2000 ci dhe mendoja se ky firmware ishte për decoderin tim por besoj është për ndonjë decoder origjinal të digitalb. Unë kam versionin main 6.74 origjinal tek opentel ods 2000 ci që kam por besoja se ky firmware hapte ndonjë kanal apo të paktën të lejonte të vendosje ndonjë kod manualisht. Gjithsesi flm
 
Last edited:

arxigos

Registered
Messages
25
ods 2000c

Pershendetje!
Me ndihmoni me nje software per ods 2000c ne menyre qe une te shof kanalet free (rai uno etj)kur nuk kam abonim te digitalbit
 

partizoni

Member
Messages
76
A me ndihmon njeri kam nje aparat ods 2000, a mund ti vej ndonje soft te koheve te fundit ku te mund te jet ok dhe bullsat ?
 

alban

Registered
Messages
7
kam nje aparat Opentel ODS 3000C ver1.70 kush me ndihmon per te ndryshuar versionin ne 1.22
 
Top