DigitAlb ODS2000C & ODS3000C last ver...

Reds74

Registered
Messages
25
Pershendeteje te gjitheve, e kam nji aparat ODS 3000H
ka ndonji mundesi qe ti ndrrohet softueri, nese po si shkone procedura,me rrespsekte....Reciveri ashte DIGIALB.

jam interesuar edhe un per proceduren , por nuk po shkoj asnje zgjidhje.:confused:
 

durresi

Registered
Messages
16
Po lexoj disa probleme me aparatet. Po ka kaluar dhe pak kohe nga postimet, nqs ka ndonjeri problem le ta rifreskoje.

Respekte
 

moladibari2009

Registered
Messages
2
kerkoj ndihme per Amiko HD 8300 Series, provova te fus Amiko hd 8300 1.5.3 emu por pa rezultat.
No Channel List ....

Me duket se eshte i hack-uar (konfiguruar) qe te paguaj per re-aktivizim.

FLM
 

superal

Registered
Messages
3
ods 2000c 1.35

si te hap kanalet e lira ne digitalb ods2000c ?
programi kryesor eshte 1.35
programi i nisjes eshte 1.00
 

kathrein

Senior Member
Messages
258
Kurse une ne OSD 3000H le qe nuk mund ti shikoj free kanalet por nese besoni une e kam full kartelen e mbushure dhe prej kur e kam mbushe ne fund te nentorit apsolut nuk shoh tjer kanala perveq 1 Top news ,topchannel ,k.kosova,ktv,rtv21,bangbang,2-apo tre ma shume mos ti numroj tani, kamthirre atje dhe asgja prej te gjitha qka u than prap une vazhdoj njejte te shikoj,..
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
Kurse une ne OSD 3000H le qe nuk mund ti shikoj free kanalet por nese besoni une e kam full kartelen e mbushure dhe prej kur e kam mbushe ne fund te nentorit apsolut nuk shoh tjer kanala perveq 1 Top news ,topchannel ,k.kosova,ktv,rtv21,bangbang,2-apo tre ma shume mos ti numroj tani, kamthirre atje dhe asgja prej te gjitha qka u than prap une vazhdoj njejte te shikoj,..

jan bere kartelat ne paring dhe nuk ke gjasa ma ti shikojsh me aparat te rendomt por duhesh ta blejsh aparatin hd te digitalbit dhe per ta bere smart kartelen tende paring dhe pastaj ke qasje
 

superal

Registered
Messages
3
E ndez digi 2000c dhe del ekran blu me kto fjale

OTA : New program upgrade

si me e rregullu qe te dali menuja normale e digitalb
 

superal

Registered
Messages
3
Kam 1 digitalb ODS 2000 C dhe i hodha nje nga keto filet per te me version 1.35 qe jan postuar ne faqen e pare te ktij topic-u.. E provova po nuk po funksionon , madje sdel as menuja e normale e aparatures por thjesht nje menu blu...me kete mesazh...

OTA : New program upgrade

dhe tek vendi kur e vendos ne prize tek vendi ku eshte numri i kanaleve.. lexon 0tA..

si mund ta rregulloj ? ca file duhet ti hedh qe te pakten te kthehet ne menune e meparshme ?
 

ketjon

Registered
Messages
2
po si mund ta hedh kete software tek dekoderi tim ods 2000c. duhet ti bej extract folderit dhe pastaj .... po pres pergjigje.
 

tanibica

Registered
Messages
5
ods3000c

pershendetje.kam nje aparat te digitalbit ods3000c dhe nuk me ndizet rri me nje vize te aparati.flm
 
Top