opentel ODS 3000C & 2000C firmware Digit-alb

redoni02

Registered
Messages
22
Prsh,procedurat i kam bere te gjitha ne regull dhe me ndodhe e njejti fenomen gjithmone pas cdo procedure me nxjer fail ne fund, kur e ndeze me mere start me kater vija dhe qendron me nje vije,
 

tbabssi

Registered
Messages
23
hello guys hope you are doing good and enjoying the world cup,,
well i have a receiver its a bit old but its has z best picture ever, it opentel ODS 2000CIV,
am looking if someone can help me to find a software to make it work as twin protocol with microbox, is it doable ???
thanks for any help in advanced
 

olssat

Registered
Messages
21
si mundem ta kthej versionin 1.49 ne 1.22.sot ma mori aparati im kete soft.flm
 
Last edited:

klitoni1

Registered
Messages
18
edhe 1here.kam versionin 1.43 dhe nuk mund te shikoj kanalet e lira pa abonim.kush software me duhet?
Opentel ods 3000C Digit-Alb) main1.44.rar
Opentel ODS 3000C (Digit-Alb) mainpg_ver1.47.rar
Opentel ODS 3000C reversionary to ver1.22_.rar
 

klitoni1

Registered
Messages
18
perfundimisht

e ktheva ne versionin 1.22.hapen kanale si psh italia 1 canale 5 etj te hotbirdit.tek eutelsat te digitalbit nuk hapet asnje kanal pervec mymusic dhe top news.Klan rtv21 rtk.... e te tjera si keto nuk hapen.e njejta gje ndodh edhe tek ju?flm
 

ylvi

Banned
Messages
275
e ktheva ne versionin 1.22.hapen kanale si psh italia 1 canale 5 etj te hotbirdit.tek eutelsat te digitalbit nuk hapet asnje kanal pervec mymusic dhe top news.Klan rtv21 rtk.... e te tjera si keto nuk hapen.e njejta gje ndodh edhe tek ju?flm
pse cilat kanale te digitAlbit po thua qe te shikosh fre me ate aparat qe ke
 
Last edited:

bilushi

Registered
Messages
22
pershendetje

ku mund ta ghej ket loader dhe softverin per me pa kanalet free pa abonim
mundet me rs kabell apo duhet dica tjeter flm kalofshit mir
 

toci

Registered
Messages
1
pershendetje.edhe un kam nje dreq ods 3000c qe ka mbaruar abonimi dhe tani nuk shohas atote lira .kam ndonje shnc q e ta cbllokoj kete deoder. faleminderit.
 

durresi

Registered
Messages
16
pershendetje.edhe un kam nje dreq ods 3000c qe ka mbaruar abonimi dhe tani nuk shohas atote lira .kam ndonje shnc q e ta cbllokoj kete deoder. faleminderit.

Duhet ta kthesh ne versionet 1.22 ose 1.29. Per me teper hidhi nje sy posteve me para.
 

stelio1980

Registered
Messages
1
kush me ndihmon me nje version 1.22 per ods 2000c kam provuar shume softe por pa sukses versioni rri po i njejti -versioni aktual eshte 1.50 dhi nisjes 1.00
 

rigeback

Registered
Messages
2
opentel ods 3000 ci

Hi all,
Got a problem here with my decoder, Has anyone got the original main program file for the Opentel ODS 3000 CI

thanks in adavance
 

rigeback

Registered
Messages
2
opentel ods 3000 ci

One other thing, the files for opentel ods 3000 C are not RAR files and unknown or corrupt
 

sk.misu

Registered
Messages
1
I have got opentel stb. But I don't know how to unblock the default satellite nilesat. Please let me know. thanks
 
Top