opentel ODS 3000C & 2000C firmware Digit-alb

krytha

Registered
Messages
1
A di dikush te me pergjigjet me saktesi se cfare duhet te bej qe ta dekodoj dekoderin ods 2000c me qellim qe kur te kaloje abonimi te mund te shikoj kanalet free. Flm
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
A di dikush te me pergjigjet me saktesi se cfare duhet te bej qe ta dekodoj dekoderin ods 2000c me qellim qe kur te kaloje abonimi te mund te shikoj kanalet free. Flm

Ende nuk ka softver te fiksuare qe ti njof kanalet fta dhe te punoj pa smartkart ende ka ca ngecje ky dekoder 2000C jem tu prit per naj firmware te ri
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
Ky soft asht per ata ce kan ket lloj Coship CDVB 5350 CA (digit-alb)
dhe munden mej edituare kanalet e reja do te thot transponderat e ri permes dirigjuesit
dhe asht ne attach loaderi por kujdes ne qoft se ju shfaqen ca probleme ne disa kanale athere esht duke ponuare digit-albi per OTa updata te ri dhe ce ende ka probleme
 

meti2000

Registered
Messages
48
ju lutem kam nje reciever te nje miku ODS 3000C signali eshte i mire por nuk mundem ta programoj RTK
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
Ky eshte softver sherben per gjithe dekoderat Ods 3000 C qe kane bere azhornimin e fundit nga sateliti 1.43 dhe nuk mund te shohin kanalet e lira i testuar 100%..
FALENDEROJ ANETARIN ( PELLUMBI) I CILA NA NDIHMOI NE MODIFIKIMIN E KETIJ SOFTVERI PAS DISA KERKESAVE QE BENE NE FORUM PER KETE VERSION....
 

like

Registered
Messages
10
ju lutem kam nje aparat ods3000ci dhe me ka mare azonim 1.47 a ka ndonjeri pre jush soft qe te mare ky aparat faleminderit
 
Top