Diskutime per Dreambox 500

fobo

Senior Member
Messages
118
fisibarka, mendoj se DM 500 HD eshte me i mire, pse, sepse ka procesorin me te madh, ju pershendes.

Megjithate dm800 prape ka porte usb dhe 2 lexus kartash. Nejse te blesh cfardo lloj dremboxi origjinal sot per mua eshte krim ekonomik :)
 

qershia

Senior Member
Messages
118
fobo, ste kuptoj kur thua se te blesh dreambox origjinal eshte krim, e ke gabim shoku sdi a ke pas ndonjehere dreambox origjinal por te them se kam 5-vjet me dreambox origjinal e kam provuar klone pa mbarim por te siguroj i dashur shok se dreamboxi origjinal eshte si nje Benzmercedes qe ska te paguar e ste le ne balte kurre, kurse klonet te cfaredolloji qofshin kane probleme vazhdimisht, te pershendes e te uroj te kalono mire.
 

fobo

Senior Member
Messages
118
fobo, ste kuptoj kur thua se te blesh dreambox origjinal eshte krim

Po ky eshte problemi qe s'me kuptove. Kush foli per klone ketu? Te krahasosh serine e VU+ dhe Xtrend per te njetin cmim me dreambox eshte cmenduri.

DM ti thote faleminderit fames qe i dhane klonet e lira neper bote sepse njerzit per shkak te tyre akoma sot kujtojne se i vetmi aparat per kete pune eshte Dreambox. Kete e kam provuar dhe me shoket e mi kur cuditen kur degjojne emrat e markave te tjera.

Qe mos ngaterroheni hidhini nje sy tabeles me poshte:
Tek linku: Tabellarische Übersicht Hardware
 
Last edited:

fatmiri29

Registered
Messages
1
Tung Fobo.
Une kam DM800 HD dhe VU+ DUO HD por nje gje ta them se VU+DUO eshte shume e shume here me i mire DM800 HD kuptohet qe te dy jan origjinal
 

fobo

Senior Member
Messages
118
Eshte e rendesishme te njihet dhe te perhapet tabela qe shfaqet te linku i pare kur fut ne google kete: Tabellarische Übersicht Hardware

Me mire se kudo ke te renditura te gjithe aparatet sipas nr. te tuner-ave, me cmim, karakteristika Hardware, dhe kush grupe nga OE-Alliance i suportojne me imazhe.
Mund te besh tamam krahasimin e produkteve te DM me kompanite e tjera.


Ju pershendes te dyve :thum:
fotjon
 
Last edited:

qershia

Senior Member
Messages
118
Une mendoj se DM 800 Hd origjinal eshte super, jo keta origjinale me sim card sim1 e ku ta di une por DM origjinal pa keto shtojca, me tuner Japonez e keshtu jane vec DM e pare qe marrin cdo lloj imazhi, origjinal dhe klon imazh, kush e ka e di per cfare flas e sa per Vu+ eshte se e ka dicka me te madhe procesorin, megjithate VU+ ka ndjek Dreamboxin e ka marre leje prej tij e jo se eshte me i mire, shih DM 7020 Combo origjinal e ta merrni vesh.Tung.
 

fatmir200

Registered
Messages
21
Pershendete.Me duhet nji dihm nga ju nese bon? me duhet nji Cccam emu.. qe e lexon kartel TRING ne dreambox 500 HD
 

eglisa

Registered
Messages
6
Pershendetje!Kam nje dm 500s me image gemini4.7 perdor oscam_ymod dhe shikoj te gjitha paketat apo kanalet qe hapen me çelsa perjashtim ben paketa TNT në 19,2.Disa thone qe hapet dhe kjo me oscam_ymod une nuk e kam realizuar tani me pare po mund ta shikoja.Mirepres sygjerimin e dikujt që ka nje aparat te tille dhe mundet ti shohe kanalet e paketes TNT.
 

eglisa

Registered
Messages
6
Pershendetje joni61!Mund te me sqarosh nje gje ti me CCcam 2.2.1 e hap me çelsa apo ke linje?
 

mims93

Registered
Messages
22
ju lutem me ndihmoni :)

Pershendetje te gjithve, a mund tme ndihmoni si ti hap keto me dreambox 500s: AustriaSAT, SkyLink, DigiTurk, BulsatCOM dhe ORF Digital ?? Ju lutem shume me ndihmoni si ti hap keto dhe me tregoni si te fus celse (kode) ne DM500, ju faleminderit shume :)
 

eglisa

Registered
Messages
6
mims93 te gjitha mund ti shikosh nese vendos oscam ymod per e1 dhe te vendosesh oscam.keys ne var/tuxbox/config.
 

mims93

Registered
Messages
22
:)

Po si ta fus kte 'Oscam Ymod' ne Dreambox, me qfar programi ti fus?? Si dhe ku ta shkarkoj kte 'oscam ymod'
 
Top