Vu+ duo2 cilesi e dobet e figures ne kanalet HD

mysybet

Member
Messages
93
Pershendetje !
Kam nje vu+ Duo2 origjinal.
Por kur krahasoj cilesine e figures ne kanalet HD , ve re qe eshte shume me e dobet se cilesia e nje DM800HD klon kinez qe perdorja me pare.

A duhet te bej ndonje gje ne konfigurim ?
( Televizori eshte Smart TV Full HD )
 

tani1

Staff member
Super Moderator
Messages
17,765
Mos harxho kohen kot me imazhin e fabrikes. Te sugjeroj ti hedhesh BlackHolen e fundit dhe do ta shikosh ndryshimin
 

tani1

Staff member
Super Moderator
Messages
17,765
Kjo do te thot qe je ok per sa i perket imazhit. Megjithate kjo puna e imazheve eshte ceshtje gustoje. Mua per vete vetem imazhi Blackhole me pelqen me shume. Nuk do beje keq ta provoje nese e ke mundesin sepse te garantoj qe eshte shume cilesor. Per sa i perket cilesis se aparatit je me fat qe e disponon nje te tille dhe mos e ve ne diskutim cilesin e Vu +Duo2
 

kathrein

Senior Member
Messages
258
Valla une sdi qysh ke mujte ta krahasoshë nji DM800 edhe ate Clone me nji Duo2 une per vete nuk e ndrroj me asnji DM, Duo2 dhe BH image dhe ska tjeter...
 

mysybet

Member
Messages
93
Valla une sdi qysh ke mujte ta krahasoshë nji DM800 edhe ate Clone me nji Duo2 une per vete nuk e ndrroj me asnji DM, Duo2 dhe BH image dhe ska tjeter...

Me duket se nuk me kuptuat.

Me te njejtin televizor ( LG SMART TV FULL HD/3D)
Provoj DM800 clone dhe me pas Vu+ Duo2 , ne te njejtin kanal HD.
Cilesia e figures ne DM800 clone eshte me e mire.
 

meti2000

Registered
Messages
48
per kete arsye edhe ne te ofruam nje zgjidhje ndrro imazhin edhe e shef dallimin
1 Blackhole ose
2 openPLI 4.0 beta
 

mysybet

Member
Messages
93
per kete arsye edhe ne te ofruam nje zgjidhje ndrro imazhin edhe e shef dallimin
1 Blackhole ose
2 openPLI 4.0 beta

Thjesht per ta kuptuar per veten time , a mund te ma sqaroni se c'lidhje ka imazhi me cilesine e figures ?
Ju doni te thoni qe imazhi i VTI 9.0 nuk ben ? Nese nuk ben pse vazhdojne te prodhojne me imazhe keta te VTI?

Sa per informacion , edhe aparati DM800 clone , ka nje imazh VTI 8.2 ( kuptohet versionet e modifikuara per DM klon ).
 

kathrein

Senior Member
Messages
258
Atëhere nese nuk e ke ba provoje me ndrrue vendin ne hdmi ne LG,
dhe nese jo provoje e nese ashte prape e njejta gja ndrroje enigmen e nese edhe atëhere ashte situata e njejtë dmth vuplusi ka gabim por mos ngel ti vetem ne nji kanal provi te gjitha kanalet qe jane ne hd,..
 

TOGREF

Senior Member
Messages
199
Ok , meqe nuk kam studiuar elektronik , e provova me nje televizor tjeter , eshte e njejta gje.


O miku im po ben debate te kota me duket per nje nga aparatet me te mira qe mund te eksistojne ne treg . nqs me te vertete ke marre nje vu+ duo2 po flitet per nje aparat qe ka menduar te fusi dhe wi-fi te integruar e jo me kualitet full hd . me ate cmim qe shitet e me ate procesor qeka vu+duo vetem 7080 hd dhe 820 hd e dream multimedias e konkuron . Nqs ti ske besim mos e ndrro imazhin po mos harro qe po diskuton per nje aparat qe ta blesh online , pa parapagim 360 euro nuk te hapet faqja per te zgjedhur menyren e transportit + kreditin e paypalit ai shkon 400 euro e ca me shume ndoshta , nqs e ke blerte ne shifra inferiore un pastaj nuk e di se c`te kane sjelle Po po te shohesh te siti origjinal i vu+ aty koreanet me dy prodhime mburren me duo2 dhe me 4k ultra hd .
 

mysybet

Member
Messages
93
O miku im po ben debate te kota me duket per nje nga aparatet me te mira qe mund te eksistojne ne treg . nqs me te vertete ke marre nje vu+ duo2 po flitet per nje aparat qe ka menduar te fusi dhe wi-fi te integruar e jo me kualitet full hd . me ate cmim qe shitet e me ate procesor qeka vu+duo vetem 7080 hd dhe 820 hd e dream multimedias e konkuron . Nqs ti ske besim mos e ndrro imazhin po mos harro qe po diskuton per nje aparat qe ta blesh online , pa parapagim 360 euro nuk te hapet faqja per te zgjedhur menyren e transportit + kreditin e paypalit ai shkon 400 euro e ca me shume ndoshta , nqs e ke blerte ne shifra inferiore un pastaj nuk e di se c`te kane sjelle Po po te shohesh te siti origjinal i vu+ aty koreanet me dy prodhime mburren me duo2 dhe me 4k ultra hd .

-Aparatin e kam blere ne nje faqe internet online ne Gjermani.Kliko
- Diku tek 350 Euro shkoi bashke me transport.
- Ti dyshon a mund te jete original , po nga ta kuptoj ? Po pse ekzistojne klone per kete aparat ?
- Ndoshta mund te jete nje gje e thjeshte : Tuneri mund te kete problem . Apo s'ndodh kjo ?
 
Last edited:

TOGREF

Senior Member
Messages
199
-Aparatin e kam blere ne nje faqe internet online ne Gjermani.Kliko
- Diku tek 350 Euro shkoi bashke me transport.
- Ti dyshon a mund te jete original , po nga ta kuptoj ? Po pse ekzistojne klone per kete aparat ?
- Ndoshta mund te jete nje gje e thjeshte : Tuneri mund te kete problem . Apo s'ndodh kjo ?

problemi me tunerin qendron atehere kur arrin apo jo qe te kesh sinjal te kanali qe desheron, kualiteti i hd ka te bej vetem me portat hdmi si te aparatit dhe te tv , fut ketu dhe kavon hdmi . . nqs e ke marre dhe me tuner tokesor te integruar ai bashke me transportin duhet te kete shkuar diku te 400 eurot . Ta thashe keto jane probleme qe duhet ti zgjidhesh vete . po une nuk di deri me sot qe ndonje produkt vu+ te dali bllof ne kualitetin e trasmetimit Hd.
 
Top