Te reja per frekuencat e kanaleve shqiptare

fushkrujs

VIP
Messages
1,123
Shqipja Master Rikthehet ne Transmetime Satelitore ne Paketen Digitalb ne keto Parametra : 10886,H,30000,3\5. (Video free,Audio Koduar)
 

tani1

Staff member
Super Moderator
Messages
17,767
2 kanale te reja shtohen ne Platformen Satelitore Tring digital

- EXTREME SPORTS
- Outdoor Channel


Eutelsat 16A
FREKUENCA 11345 MHz
SYMBOL RATE 27500 Msym
POLARIZIM HORIZONTAL
FEC 5/6
 

juli13

Staff member
Administrator
Messages
10,198
KETO JANE NDRYSHIMET ME TE FUNDIT TE DIGITALB

Kanalet:

-Junior TV -
-Explorer Natyrë
- DigiPlus
- Film Thriller
-Film Dramë
- SuperSport 5

kane kaluar ne frekuencen 10804 H 30000 3/5, ne sistemin MPEG-4 dhe jane pairing.
Keshtu qe keto kanale mund te shikohen vetem me aparatet zyrtare Hd te digitalb.


Kanalet:

Film Autor
Film Hits
Film Aksion
Film Komedi

jane zhvendosur ne frekuencen 10762 H 27500 3/4.
 

juli13

Staff member
Administrator
Messages
10,198
Top Channel HD Dhe Klan HD tashme trasmetojne ne satelit npm
paketes Digitalb.

Beni nje kerkim ne frekuencen 10804 H 30000 3/5.

Ndersa per ata qe kane aparate zyrtare te digitalb, mjafton nje fikje dhe rindezje per te listuar keto dy kanale.
 

juli13

Staff member
Administrator
Messages
10,198
Ky eshte nje njoftim i digitalb:

Të dashur miq, pas njoftimeve të shumta ju informojmë se duke filluar që nesër dt. 4 Janar 2013, do të konvertohen 7 kanale të cilat do të hapen vetëm me aparat 3D/HD, si më poshtë

• Explorer Histori
• Film Autor
• Film Hits
• SuperSport -1
• SuperSport -2
• SuperSport -3
• SuperSport -4

Konfirmoj qe konvertimi i sistemit te disa prej ketyre kanaleve ka filluar.
 

juli13

Staff member
Administrator
Messages
10,198
Frekuenca e Big Brother Albania 1 & 2

freq 10803 SR 30000 FEQ 3/5
 

balili

Senior Member
Messages
245
Agon Channel

Sot Agon Channel startoi ne transmetime ne Paketen Satelitore dhe Tokesore Tring Digital.
Ne satelit do e keni ne keto parametra : 11345 . H . 27500 . 5/6
Ndersa ne Tring Tokesor ne kanal : 8

Transmetimet jane pa pagese Free!
 

milan-

Registered
Messages
8
Ne Eutelsat 16est fr 10928/h/30000 fec 3/5 DVB-S2 8psk kanali STV Folk ka zevendesuar Planet tv keto kanale bejne pjese ne paketen e Digitalb
 

sistemet

Registered
Messages
5
DIGITALB LISTA E KANALEVE - 23 QERSHOR 2013

10762 27500 Horizontal DVB-S 3/4

10803 30000 Horizontal DVB-S2 3/5

10845 30000 Horizontal DVB-S2 3/5

10886 30000 Horizontal DVB-S2 3/5

Top Channel
Top News
T
T +1
My Music
Big Brother 1
Big Brother 2
Bang Bang
Cufo TV
Junior TV
Nickelodeon HD
Nickelodeon SD
Nick Junior
Disney Channel
Film Nje HD
Film Dy HD
Plus HD
Digi Gold
Film Autor
Film Hits
Film Hits +1
Film Thriller
Film Drame
Film Aksion
Film Komedi
Digi Plus
Fox Life
Fox Crime
Comedy Centra
Klan HD
ABC News
Klan TV
Ora News
TVSH Tokesor
News 24
Channel One
UTV News
Scan TV
A1 Report
Planet TV
Shop TV
Klan Kosova
RTV 21
KTV
RTK Sat
Alsat M
First TV
Service Digitalb 1
Service HD
Ndihma e Klientit
EXP shkence
EXP histori
EXP natyra
Discovery HD
Nat Geo HD
Travel Channel HD
Nat Geo
Nat Geo Wild
Discovery Channel
Investigation Discov
TLC Discovery
Travel
SS-1 HD
SS-2 HD
SS-3 HD
SS-4 HD
SS-5HD
SS-6 HD
EuroSport H
EuroSport 2
MTV Live HD
Music AL
SuperSonic
Club TV
Elrodi TV
X1
X2
X3
X4 Dorcel HD
 
Last edited:

milan-

Registered
Messages
8
Frekuenca e re Tring digital
11426 V DVB-S2/MPEG-4 27500 5/6

Tring Digital

Vizion Plus - Tring Super - Tring Sport News
Tring Comedy - TIP TV - Tring Tring - Tring Planet
KTV Kohavision - Tirana TV - Tring Life - Tring Max
Tring Sport 2/3/4 - 3 Plus - Tring World
ERA TV - Tring Shqip - Folk + - Desire - Kanali 7
MTV Europe
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
TRINGU ME FREKUENCA TE REJA

TRING TV NJOFTON SE NË DATËN 12 GUSHT BËHET KALIMI I TRANSMETIMIT TË KANALEVE NË 2 FREKUENCA TË REJA NË SATELIT.
TP-1

FREKUENCA 11400 MHZ
SYMBOL RATE 13846 Msym
POLARIZIM VERTIKAL

TP-2

FREKUENCA 11427 MHZ
SYMBOL RATE 27500 Msym
POLARIZIM Vertikal
 

juli13

Staff member
Administrator
Messages
10,198
Frekuencat e reja te Big Brother 1 & 2:

Freq 10887
Pol H
Simbol Rate 30000
fec 3/5
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
RTV21 HD @ Tring TV 16.0E

System: DVB-S2
Modulation: 8PSK
Frequens: 11399
Symbolrate: 13844
Polarisation: Vertikal
FEC: 3/4
 

emtoni

Registered
Messages
44
Nuk do fusi 50 kanale Tring po do beje gjithsej 50 kanale ne formatin MPEG-4,pra kur te kaloje dhe frekuenca tjeter ne kete format do shtoje dhe 10 kanale te rinj Tring, flm
 

balili

Senior Member
Messages
245
Tring Mpeg4

Sipas njoftimit te kompanise Tring nga data 10prill do behet kalimi total i kesaj pakete ne Mpeg4 duke aritur ne 50kanale.Te gjithe klientet qe kane dekoder jo hd nuk mund ti shikojne me kanalet e kesaj pakete prandaj merni masat per ti zevendesuar me aparatet e rinj HD
 

tani1

Staff member
Super Moderator
Messages
17,767
Platforma dixhitale Tring ka bere kalimin ne MPEG-4 te platformes satelitore edhe per frekuencen e dyte.

System DVB-S2
Frequency: 11427
Symbolrate: 27500
FEC: 3/4
Modulation: 8PSK
 

The-Rock

Registered
Messages
3
a din ndonjeri ketu me na tregu per tring tv
pse me keto frekuencat e rej nuk po i gjen te gjith kanalet e tringut edhe ate list te kanalev qe i gjen nuk kan shumica audi ose ze une kom dm 800 edhe nuk gjen te 22 kanale po i gjen vetem 14 kanale me kete frekuenc
System DVB-S2
Frequency: 11427
Symbolrate: 27500
FEC: 3/4
Modulation: 8PSK
 

kathrein

Senior Member
Messages
258
Ti JULI , normal se per Lajme edhe vetet ketu , apo mos e pata gabim une,.. pyeta per KTV perse nuk punon ne Tring tv kaq , e kjo ashte ne lidheje me Lajmin, kaq..
 

tani1

Staff member
Super Moderator
Messages
17,767
a din ndonjeri ketu me na tregu per tring tv
pse me keto frekuencat e rej nuk po i gjen te gjith kanalet e tringut edhe ate list te kanalev qe i gjen nuk kan shumica audi ose ze une kom dm 800 edhe nuk gjen te 22 kanale po i gjen vetem 14 kanale me kete frekuenc
System DVB-S2
Frequency: 11427
Symbolrate: 27500
FEC: 3/4
Modulation: 8PSK

Ndrysho FEC nga 3/4 ne 7/8 dhe cdo gje eshte ne regull. Gjithsej jane 22 kanale per momentin ne kete frekuence se bashku me KTV per te cilen po pyet edhe kathrein. Me sa duket te gjitha kanalet jane stabilizuar si ne video edhe ne audio prandaj nuk ja vlen me te catohet me per kete problem.
 
Top