Vu+Uno 4K Se multistream

periklis6

New member
Messages
89
Miremengjes te gjitheve!Sapo mora nje dekoder Vu+Uno 4K Se me multistream,vura Openpli 6.2,Openpli 7,Black Hole 3,08,por kanalet italiane multistream tek 5°W nuk i kap,kanalet e tjera qe jane aty i kap.A mund te me ndihmoj dikush dhe te me thote se cfare image te ve?Faleminderit!
 

balili

New member
Messages
245
duhet ta provosh te vin sinjali apo jo,e kape me pjate me vete apo me shine,se nuk e kap dot me sinjal te forte,nqs i ke hedhe liste te gatshme wannibal dhe nuk ke sinjal do pare antena ,pasi nuk eshte faji i imazhit
 

periklis6

New member
Messages
89
Ne rradhe te pare faleminderit per pergjigjen, persa i perket sinjalit kam parabole me motor 1,2 metra dhe kam vene liste te gatshme nga Vhaniball,dhe kanalet franceze kane sinjal te bollshem i kap shume mire ashtu dhe kanalet italiane free jane rreth 6-7 kanale qe nuk jane multistream mi kap shume mire,ndersa kanalet italiane multistream nuk mi kap mi nxjerr te zbehta.Dhe ne te njejtin pozicion kur e kthej parabolen ne 5°W vendos aparatin edision mio 4K multistream dhe mi kap per bukuri,prandaj mendova se mos duhet te vej image tjeter.
 

periklis6

New member
Messages
89
Po kerkoj gjithandej por nuk po gjej.Vura nja dy te tilla por ishin me germa arabe dhe menuja nuk kishte ato qe njoh,ishte shume rremuje.
 

balili

New member
Messages
245
duke kerkuar per kete problemin tend vura re qe egzistojne 2 tipe tunerash ne kete dekoder njeri qe i ben kanalet multistream ,kurse tjetri ben vetem 4 kanale franceze te Eutelsat 33E @ 33.1° East 12597 V 10058 25/36 DVB-S2X/8PSK MPEG-4 verifikoji dhe me thuaj ke tuner ke ne dekoder.El tema con los nuevos sintonizadores/tuner FCB es el chip que tiene el tuner.
El chip 45308 (DVB-S2X) permite sintonizar estos canales.
El chip 45208 (DVB-S2X) no permite sintonizar estos canales.
 
Top