Sulm i Digitalb ndaj IPTV ?

niku2017

New member
Messages
9
Ka ca kohe qe ne kanalet e Digitalb po shfaqet nje reklame kunder IPTV.
Me kujtohet koha kur doli CCCam dhe atehere pati nje reklame shume te forte kunder Dreambox .
Tashme lufta mesa duket eshte kunder IPTV sepse sic shihet ne reklame dalin shume adresa faqesh qe ofrojne IPTV.

Por realisht , sa eshte e mundur te ndalohet IPTV ?
 

totila

New member
Messages
3
dga albania

Eshte nje compani hajdute ashtu si qeveria e tyre komuniste .sepse ky shtet legen i mori ne mbrojtje kete kompani hajdute qe po behet si polic per te gjith mediat ne Europe, nuk shikon si po i ikin nga paket esaj .shum kanale duke filluar se fundmi TV KLAN nje nga mediat me gjigande ne rajon dhe mbar bote per ne shqiptaret,Por na hiqen si me te ndershmit..
Kane gjetur ket popull fukare qe ska ku te drejtohet sepse kjo compani ka privatizuar dhe AMA.
PRANDAJ SATE JETE KOMUNIKIMI ONLINE MOS PIRDHNI PER KTO LEGENA ,BLINI DHE SHIKONI CFAR TJU DETE QEF..KJO ESHTE DEMOKRACIA QE NJERIU TE ZGHEDHI TE SHIKOJ DHE SI TE DOJ...KLM.:thum:
 

kp44

New member
Messages
1
Nuk mund ta ndalojne IPTV sepse IPTV nuk quhet transmentim i drejperdrejte i kanaleve. Transmenton 8 sekonda me vonese. Ligji specifikon te drejtat e autorit ne kohe reale. IPTV mund te quhet ritransmentim.
 
Top