Problem me ip Dm900 UHD

periklis6

New member
Messages
89
Mirembrema te gjitheve!
Kam problem me receiverinDm900 UHD, e bllokova dhe kur e hap me del vetem dreambox ne ekranin e vogel.E hapa me menyren e duhur duke e ndezur nga mbrapa dhe pastaj duke shtypur vazhdimisht on off tuch, dhe ne ekranin e vogel me shkruan (rescue mode) dhe nuk me jep ip.E perserita shume here por eshte e pamundur.Amund te me ndihmoni si te marr ip po pati mundesi?
Faleminderit!
 

Andi12

New member
Messages
190
Mund te kesh problem me router,shikoje e njeh dreambox-in ?

E dyta shiko kabllin e internetit.

E treta jepi me telnet kete komand update-rescue -v

Dhe e katerta jepi me telnet edhe kete komand to-the-rescue

:thum:
 
Last edited:

periklis6

New member
Messages
89
Faleminderit per te dhenat djema,ia ktheva mbrapsh dreamboxin dhe mora Vu+Uno 4K dhe rashe ne terezi.Dreamboxi ka filluar te mos kete me mbeshtetje si me pare!
 
Top