Nuk mund te instaloj enigma2 ne Amiko shd 8900 Alien!?

redis

New member
Messages
10
Si mund te instaloj enigma2 ne amiko alien se nuk po mundem?
Apaparati ka ngelur ne 7 70 dhe pasi e fika ben boot por nuk me starton spark.
Si veprova per te instaluar enigma2.
U mundova heren pare por usb ime ishte ne fat
me pas formatova usb ne fat32
vendosa rsp173-g1906 ne folderin enigma2
2.fika aparatin dhe dhe vendosa usb
3.Shtypa OK dhe ndeza aparatin
4.Doli FORCE shtypa Channel poshte doli Enig shtypa Ok
5. E fika aparatin shtypa Ok doli Force shtypa Volume djathtas
dhe aparati ka ngel 7....7 70

A mund te me nbdihmoni?
 

Luli

New member
Messages
62
Kam pas edhe un te njejtin problem,por nuk eshte faji tek ti por, e ke problemin te USB , disa lloje te USB nuk bejn.
Provo nderro USB dhe shif a po te ben.
 

easypr

New member
Messages
37
Provo me disa lloje qysh e ka cek edhe luli edhe formatizoj ne fat ndoshta kryen pune
 
Last edited:

balaku

New member
Messages
125
kete problem e kam edhe une, por per ta kthyer ne spark eshte e thjeshte, ndize nga prapa shtyp ok del force chanel lart del spark shtyp ok dhe cdo gje ne rregull problemi eshte tek enigma 2 edhe nuk pata me durim dhe nuk u mora me.
 

redis

New member
Messages
10
Arrita ta instaloj me usb tjeter .
Po username dhe password per enigma2 RSP si eshte?
 

gogoli

Banned
Messages
62
Si mund te instaloj enigma2 ne amiko alien se nuk po mundem?
Apaparati ka ngelur ne 7 70 dhe pasi e fika ben boot por nuk me starton spark.
Si veprova per te instaluar enigma2.
U mundova heren pare por usb ime ishte ne fat
me pas formatova usb ne fat32
vendosa rsp173-g1906 ne folderin enigma2
2.fika aparatin dhe dhe vendosa usb
3.Shtypa OK dhe ndeza aparatin
4.Doli FORCE shtypa Channel poshte doli Enig shtypa Ok
5. E fika aparatin shtypa Ok doli Force shtypa Volume djathtas
dhe aparati ka ngel 7....7 70

A mund te me nbdihmoni?

nuk te duhet asnje usb me nderru bootloder...nqs e ke futur API e fundit ketij lloj aparati mjafton ta fikesh nga mbrapa edhe te mbash bution OK shtyp per disa momente edhe nqs shtyp butonin Channels Lart ne front pannel te stb do te edhe ben Ok eai do te beje boot ne Spart nqs do te shtypesh butonin poshte ai do beje boot ne Enigmma 2 te modificar nga Duck ..

Por normal do te duhet te gjesh plugings per keto lloj stb qe jane te gjitha ne sh40...keto lloj stb jane Cheap style stb nga Kina ,,, ( me thene te drejten bene nga nje nga kompanite me te mira kineze..me cpu St7111 me costo me poshte se $80

Kam pasur nje te tille 5 muaj me pare per prove ...por akoma sma mbush mendjen mire ka akoma probleme ne me qene server sidomos me Cccam edhe nouk korporojne dot Card reader me Emu pluging..


Jam shume intersum te dije cfare vertete keni provuar ne kete stb edhe si ju duket...
 
Last edited:

qoni

New member
Messages
6
pershendetje per te gjith, ndoshta nuk po shkruaj ne vendin e duhur, por kerkoj ndihme per ta instaluar MEDIAPORTAL ne DM7020HD,pasi i bera update nuk egziston me.
Kam provu disaher me instalu por pa sukses.

flm
 

hoti73

New member
Messages
1
e kam nje aparat XFINDER e kam pas kur u dhezke ma qitke xfinder po tash kokan veq amiko xfinder nuk pom polqen kjo se tash e kam kthy qashtu e ma spo muj me kthy qysh ka qen se edhe baterin ma tregojke sa osht tu u mush tash veq at shenjen errymes e qet ku mund ta gjej pra qat sw qe e ka pas pra qiky ka qen
MODEL ID Xfinder
S/W VERSION 0A080000_1.1.84
H/WVERSION YW-FINDER01- VER0.1
LOADER VERSION 1.1.1
LATEST UPDATE DEC 07.2015 10:25:17
SN 0a080000:003860
CHIP ID 514b06bd16691010
Panel Version 02800203
 
Top