Kerkoj imazh per dm800hd pvr clone

d4vin

New member
Messages
3
Pershendetje,

Kam shume vite qe kam blere dm800 hd pvr clone,
enigma 2, blackhole, dreamelite1.33d v3, sim 2.01, phoenix edition
kanalet shqiptare me vite jan te bllokuara ne cccam dhe mgcamd
dua te aktivizoj iptv me kete pajisje por e kot
del krejt ekrani jeshil dhe jep restart.


cili imazh eshte i pershtatshem per kete pajisje
ashtu qe te ket ffmpeg libs qe funksionojn
me qellim te aktivizimit te plugineve iptv?
 

periklis6

New member
Messages
89
Per mendimin tim ky receiver eshte i mbaruar mos u lodh kot.
Kam dy imazhe po te duash por nuk di si ti dergoj.
 

d4vin

New member
Messages
3
ipkg list| grep secondstage
dreambox-seconstage - 76-r1

uname -r
2.6.18-7.3-dm800

Gjeta njefar imazhi me IPTV te aktivizuar:
"DM800HD: OpenPLi 4.0 MastaG GStreamer 1.6.2 (Sim2)"

skam ide a eshte i pershtatshem me kutin time,
si ta dalloj?
 

periklis6

New member
Messages
89
Nqs punon aparati shtyp menu-information-about dhe ne baze te informacionit qe ke aty gjej dhe imazhin e duhur ne google.
 
Top