Iku dhe Sky Italia. Ne janar iken edhe Sky DE

mysybet

Member
Messages
93
Qe nga data 22/12/2015 Sky Italia nuk punon me me CCcam.
Gjithashtu sipas nje njoftimi zyrtar , duke filluar nga data 18.01.2016 , SKY DE kalon ne pairing.

:mad::mad::mad:
 

toni666

Registered
Messages
10
ca flitet qe do behet per SKY

ca flitet qe do behet per SKY, se na fiken..kush fillon nderron aparate, protokolle
 

ervinq

Registered
Messages
5
Sky de eshte akoma ne gjykate. Pa dhene nje vendim gjykata nuk besoj se do kaloje ne pairing.
Sky It Sd nuk eshte ne pairing por vetem se kane ndryshuar algoritmin e decrypter.
 

mysybet

Member
Messages
93
Sky de eshte akoma ne gjykate. Pa dhene nje vendim gjykata nuk besoj se do kaloje ne pairing.
Sky It Sd nuk eshte ne pairing por vetem se kane ndryshuar algoritmin e decrypter.

Eshte dhene vendimi I gjykates.
Vete Sky DE ka publikuar nje komunikate per shtyp ku lajmeron se me 18.01.2016 do te beje kalimin ne pairing.
 

mixdeejay28

Banned
Messages
115
gjdo kompani e sky it apo sky deu dhe sky eng,,esht vendim i formes prer do kalojne ne pairing,,keshtu qe mos mbani shpresa kot.rrespekte quna
 

TOGREF

Senior Member
Messages
199
Po atehere giga blu , vu + , xtrend e te tjera e te tjera kompani pse po prodhojne aparate ultra hd nga 500 euro e siper kostoja, apo qe te shihet supertenis HD e telepace HD apo ard HD me zdf HD. Cdo kush ben levizjet e veta prandaj mos u merrni kot me deklarata te pakuptimta . Po ne fund ky eshte mendimi im dhe ju mund te perhapni panik sa te doni .
 

mixdeejay28

Banned
Messages
115
togref un spo perhap panik se dhe un personalisht nuk kam internet,por nje miku im qe esht ne milano punon ingjinier elektronik dhe me tha keto fjale te gjith sky tv ne pairing.rrespekte
 

mysybet

Member
Messages
93
Po atehere giga blu , vu + , xtrend e te tjera e te tjera kompani pse po prodhojne aparate ultra hd nga 500 euro e siper kostoja, apo qe te shihet supertenis HD e telepace HD apo ard HD me zdf HD. Cdo kush ben levizjet e veta prandaj mos u merrni kot me deklarata te pakuptimta . Po ne fund ky eshte mendimi im dhe ju mund te perhapni panik sa te doni .

Shume nga keto kompani qe ke permendur , ne aparatet e reja , kane future support per Ci+ , dhe si rrjedhim ato aparate mund te perdoren per te pare paketa me abonim normal te rregullt.

Sa per levizjet qe thua , a mund te na shpjegosh si ka mundesi qe Sky italia HD , Sky UK HD e te tjera kane me shume se 1 vit qe jane ne pairing dhe s'ka ndonje shenje te hapjes se tyre ne sharing ? Cdo kush ben levizjet e veta , por cdo levizje mund te jete edhe e gabuar.

Mesa duket , po braktiset sharing , per ti hapur rruge IPTV .
 

TOGREF

Senior Member
Messages
199
"Shume nga keto kompani qe ke permendur , ne aparatet e reja , kane future support per Ci+"
pse ka dale moduli video guard keshtu?
 
Last edited:

TOGREF

Senior Member
Messages
199
Shume nga keto kompani qe ke permendur , ne aparatet e reja , kane future support per Ci+ , dhe si rrjedhim ato aparate mund te perdoren per te pare paketa me abonim normal te rregullt.

Sa per levizjet qe thua , a mund te na shpjegosh si ka mundesi qe Sky italia HD , Sky UK HD e te tjera kane me shume se 1 vit qe jane ne pairing dhe s'ka ndonje shenje te hapjes se tyre ne sharing ? Cdo kush ben levizjet e veta , por cdo levizje mund te jete edhe e gabuar.

Mesa duket , po braktiset sharing , per ti hapur rruge IPTV .

ketu nuk lejohen diskutime te hapura , un u pergjigja per nje teme qe kishit hapur ju , po mqs do te dish pse nuk ka drite ne qiellin e italise shko ne qytetin e diellit dhe interesohu se sa jane paguar " svilupatoret " qe ti ngulin thiken pas shpine miqve te tyre te botes satelitore e te mos merren me me zhvilimet e reja neper tabelat e kriptimeve. Po ki parasysh miku im se nqs thua qe nje aparat linux arrin te lexoje nje abonim te rregullt ai aparat eshte ne gjendje te ktheje informacione ne komputer dhe keto informacione ti hedhi ne rrjet pastaj .kalofsh mire .
 

mysybet

Member
Messages
93
ketu nuk lejohen diskutime te hapura , un u pergjigja per nje teme qe kishit hapur ju , po mqs do te dish pse nuk ka drite ne qiellin e italise shko ne qytetin e diellit dhe interesohu se sa jane paguar " svilupatoret " qe ti ngulin thiken pas shpine miqve te tyre te botes satelitore e te mos merren me me zhvilimet e reja neper tabelat e kriptimeve. Po ki parasysh miku im se nqs thua qe nje aparat linux arrin te lexoje nje abonim te rregullt ai aparat eshte ne gjendje te ktheje informacione ne komputer dhe keto informacione ti hedhi ne rrjet pastaj .kalofsh mire .

Jane paguar svilupatoret ?
Pse njihen keshtu se kush jane ?
Nese po , keto kompanite si sky do kishin bere mire ti denonconin dhe ti futnin brenda , sepse me te paguar nuk I dilet. Neser mund te dalin te tjere.Cdo beje sky , do ti paguaje te gjithe ?
 

TOGREF

Senior Member
Messages
199
Jane paguar svilupatoret ?
Pse njihen keshtu se kush jane ?
Nese po , keto kompanite si sky do kishin bere mire ti denonconin dhe ti futnin brenda , sepse me te paguar nuk I dilet. Neser mund te dalin te tjere.Cdo beje sky , do ti paguaje te gjithe ?

miku im per mendimin tend fenomeni cardsharing po shkon drejt fundit ,per mua jo , koha do ta tregoje . dhe ketu po e mbyll se forumet per mendimin tim jane per diskutime te tjera e kerkoj falje per zgjatjen ne diskutim.
 

mysybet

Member
Messages
93
miku im per mendimin tend fenomeni cardsharing po shkon drejt fundit ,per mua jo , koha do ta tregoje . dhe ketu po e mbyll se forumet per mendimin tim jane per diskutime te tjera e kerkoj falje per zgjatjen ne diskutim.

O mik ,
Ne kohen e Enverit kishte diskutime te ndaluara , dhe quheshin gabime politike. Sot eshte demokraci , per fjalen.
Se te te marr nje shembull :
Nese 2 veta diskutojne p.sh per luften si fenomen, eshte thjesht diskutim per fenomenin , nuk eshte se do te nisin ndonje lufte.
Kot per kuriozitet , nese ti mendon se forumet nuk jane per keto lloj diskutimesh , atehere ku mund te behen diskutime te tilla ?

Sa per sharing , ti vete the se svilupatoret jane paguar per ta mbyllur kete gje. Po kundershton veten tende me keto mendime.
 
Top