Diskutime per Smart TV aplikacione IPTV

syndrom

Registered
Messages
4
Pershendetje te gjithve
Besoj se ka te interesuar per diskutim reth aplikacioneve qe koheve te fundit jan te shumta per smart tv Samsung, Lg, Philips por edhe per brende tjeter per te cilat ekziston mundesi instalimi. Kam ca njohuri sa i perket kesaj dhe posedoj aplikacione per te cilat do mundohem tju ndihmoj.
 

AjDiNi

Registered
Messages
24
Mirmbrema. .
Kam 3 dit qe bej prova me ForkPlayer nga browseri i smart tv panasonic philips dhe sony.
Mund te me thuash te lutem si e vendos listen m3u ne forkplayer?

Nga Samsung dhe LG eksiston App ForkPlayer dhe mund ta hedh nepermjet nje flash usb..

Por nga browseri spo e kuptoj si me e hedh..
 

AjDiNi

Registered
Messages
24
Pershendetje te gjithve
Besoj se ka te interesuar per diskutim reth aplikacioneve qe koheve te fundit jan te shumta per smart tv Samsung, Lg, Philips por edhe per brende tjeter per te cilat ekziston mundesi instalimi. Kam ca njohuri sa i perket kesaj dhe posedoj aplikacione per te cilat do mundohem tju ndihmoj.
Mundesh me na e shpjegu.
 

syndrom

Registered
Messages
4
Pershedetje

Sa i perket pytjes te njejten e kam provu ne PHILIPS Smart Tv dhe nuk e ka pranuar USB stikun. I kam provu ne dy verzionet e Fork por edhe pse diku jep qe mundet te lexosh prej USB kur klikon nuk e njeh ate.
 

AjDiNi

Registered
Messages
24
Sa i perket pytjes te njejten e kam provu ne PHILIPS Smart Tv dhe nuk e ka pranuar USB stikun. I kam provu ne dy verzionet e Fork por edhe pse diku jep qe mundet te lexosh prej USB kur klikon nuk e njeh ate.
Usb mundesh ta lexosh nese aplikacionin e instalon ne Smart TV Samsung.
Un deri sot ate perdor ne Samsung Serie D8000.

Problemi eshte ne web browser,aty ne video tregon qe listen duhet ta ngarkosh online si p.sh ne websitin pastebin.
 

tinial

Senior Member
Messages
122
Mirmbrema. .
Kam 3 dit qe bej prova me ForkPlayer nga browseri i smart tv panasonic philips dhe sony.
Mund te me thuash te lutem si e vendos listen m3u ne forkplayer?

Nga Samsung dhe LG eksiston App ForkPlayer dhe mund ta hedh nepermjet nje flash usb..

Por nga browseri spo e kuptoj si me e hedh..


Shiko udhezimet me poshte:

1) Set the widget Megogo
2) in the "Network Settings" using the automatic IP address (not to be manually entered gateway, etc.), after a successful connection switch to "Static IP-address» (Network configuration - Static IP)
3) in the "Configuring Static DNS1 IP change at 085,017,030,089 or 217.079.190.156 (Static IP configuration - DNS1 - 217.079.190.156)
4) run HD Megogo stead should start forkpleer. another guide with photos
 
Top