Si mund te shikoj nje kanal ne kompjuter ose tablet permes aparatit Vu+ ?

mysybet

Member
Messages
93
Pershendetje !
Kam nje tablete Android , dhe nje laptop me windows.
A eshte e mundur te shohesh nje kanal nga aparai Vu+ , ne tablete dhe ne laptop ? Sigurisht laptopi , tablet dhe aparati Vu+ jane te lidhur ne rrjet.
 

periklis6

Member
Messages
89
Vendos ip e aparatit tek google shtyp enter dhe do te hapet (open webif).Aty ke buqetat dhe kanalet.Ne cdo kanal djathtas ke nje ekran te vogel e shtyp dhe ajo do te dawnlodi linkun, aty do shtypash folderin stream ku u dawnlod dhe hape me mire me windows media player.Pra mund te ndjekash iptv ne tv dhe njekohesisht mund te ndjekash nje stacion te ndryshem ku te duash ne Cs ne laptop ose kompjuter.Mua me punon per mrekulli!
 
Top